Kutná HoraFBCDKA
1:6(1:3,0:1,0:2)
pá 6. 10. 2023 19:00 @ SH Kutná Hora Klimeška, 1. liga žen, 1. kolo

Ženy zvládly dohrávku na výbornou

V pátek večer měly naše ženy A na programu dohrávku 1. kola na půdě ambiciózní Kutné Hory.

ŽENY A

FBC KUTNÁ HORA x FBC DOBRUŠKA 1:6 (1:3,0:1,0:2)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Jedličková, Bartošová
branky a asistence: Fleglová (Peterová S.), Fleglová (Peterová S.), Peterová S. (Peterová D.), Bašová M. (Peterová S.),Fleglová (Bartošová), Peterová (Fleglová)
zásahy brankářů:
Špačková - 19

První ligové střetnutí našich žen s kutnohorským týmem měl být původně dopoledním zápasem pro základní školy, bohužel se ale akce nepodařila dát dohromady a tak ženy dohrávaly na palubovce Kutné Hory v pátek v podvečer. Se soupeřkami ze středních Čech se naše ženy potkaly již potřetí, ovšem dvakrát to byly pohárová střetnutí a tak se poprvé utkaly také v lize, kam byly kutnohorské ženy přeřazeny ze západní části. Do samotného zápasu vlétly dobrušťačky slibně a od prvních střídání začali diktovat tempo hry. První gólová radost přišla v šesté minutě z hole kapitánky Fleglové, které nabily zpoza branky S. Peterová. Jako přes kopírák byla i druhá branka Dobrušky, když si aktérky první branky spolupráci zopakovaly. Třetí branka našich žen přišla po rychlém protiútoku a spolupráce sester Peterových. První třetina byla z pohledu Dobrušky ideální, jedinou kaňkou byla branka domácích v samotném závěru třetiny, kdy potrestali špatnou rozehrávku dobrušťaček. Nicméně druhá třetina byla opět v režii našeho týmu, soupeřkám prakticky nic dobře bránící tým nedovolil a naopak v útoku byly k vidění pěkné akce, kterým občas chyběla přesnost. Pět minut po polovině zápasu přidala branku M. Bašová a dobrušťačky tak mohly být o trochu více v klidu, a s třígólovým vedením v kapse se vrhnout na poslední třetinu zápasu. V té udržely dobrušské ženy koncentraci a pokračovaly v dobrém výkonu. Špačková stihla ještě vychytat nájezd, Fleglová zkompletovat hattrick a D. Peterová uzavřela šestou dobrušskou brankou skóre na 6:1 a bylo jasné, že souboj o první místo a šestá výhra v řadě patří Dobrušce.

Komentář hostů Černý Jan (Trenér): Dneska musím pochválit holky hlavně v našem nastavení a koncentraci, kterou jsme neztratili po celý zápas. Dobrý pohyb v útoku a pěkné akce, které občas zastavilo to, že nás dnes moc neposlouchal míček na hokejkách, nebo dobrý výkon domácí brankářky. To bylo asi jediné, jinak jsme mohli být ještě gólovější, ale i tak to od nás byl dobrý výkon a domácí jsme k ničemu moc nepustili. Děkujeme za zápas a těšíme se na další utkání.