Dorostenky se statečně praly v play-off s Ostravou. Víkend znamenal závěr sezóny pro ženy B a žákyně B. Žáci hráli domácí turnaj a nejmenší přípravka odehrála další turnaj v Náchodě. A netradičně v pondělí byla na programu dohrávka utkání juniorek.
V 8. kole play-down ČEZ Extraligy přivítaly na domácí palubovce dobrušské ženy po týdnu opět soupeřky z Židenic.
ŽENY A
FBC KAMAT DOBRUŠKA x K1 FLORBAL ŽIDENICE 7:3 (3:3, 0:0, 4:0)
sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Peterová S., Vávrová, Peterová D. - Bašová M., Ambrožová, Poláčková, Fleglová, Jedličková - Zeisková, Horáková, Eimannová, Bartošová, Buchalová - Kyšková, Nádeníková L., Nádeníková K.
branky a asistence: Buchalová, Ambrožová (Jedličková), Horáková (Eimannová), Buchalová (Bartošová), Buchalová (Zeisková), Bartošová, Bartošová
zásahy brankářů: Špačková - 29
Nedělní utkání přivítalo do pulické haly opět hromadu fanoušků dobruškého družstva a tak za bouřlivé podpory začalo utkání 8. kola nadstavbové části ČEZ Extraligy žen. Na skóre divokou první třetinu začaly lépe soupeřky, které využily skulinu v obraně a po přihrávce zpoza branky vstřelily první branku utkání. Odpověď přišla po minutě z hole Buchalové. Na další gól se čekalo do deváté minuty, když brňanky využily protiútok a přidaly tak druhou branku. Srovnání přišlo po tentokrát využitém protiútoku Dobrušky, když se trefila Ambrožová. Na ní navázala v dalším střídání Horáková a na dobrušské lavičce bylo veseleji. Konečné slovo si v první třetině ale vzaly opět Židenice, a po dalším protiútoku srovnaly skóre na 3:3, se kterým se šlo také do kabin. Na branky bohatá první část vystřídala naopak bezbranková druhá třetina, ve které se neprosadila ani jedna z aktérek nedělního utkání. O šanci nouze nebyla, ale obě brankářky v této části podržely svými zákroky svá družstva. Rozhodnutí tak přišlo ve třetí třetině, ve které po necelých čtyřech minutách přidala druhou branku v utkání Buchalová. Konečné rozuzlení zápasu přišlo ale až v závěru zápasu, nejprve dokonala hattrick Buchalová, když po samostatném úniku překonala brankářku hostí, a po chvíli se poté prosadila Bartošová, která potrestala power-play soupeřek. Závěrečnou trefu si připala podruhé v utkání Bartošová, která proměnila nařízené trestné střílení a dala tečku za nedělním utkáním. Dobruška tak připsala důlěžité tři body a přeskočila právě Židenice v tabulce nadstavby. Další utkání odehrají dobrušské ženy v sobotu v Liberci.
Ohlasy hostů po utkání: https://1url.cz/OJLSE
Ohlasy domácích po utkání: https://1url.cz/eJLSB
Nadstavbové play-down ČEZ Extraligy je v polovině a o víkendu opět pokračují boje o to, komu zbyde černý Petr v podobě baráže, kterou bude muset absolvovat poslední celek z play-down.