TatranFBCDKA
10:1(2:0,3:0,5:1)
ne 29. 9. 2024 18:00 @ STODOLA Aréna Střešovice, ČEZ Extraliga, 3. kolo

Ženy prohrály na půdě Tatranu

Třetí kolo extraligy znamenalo pro Dobrušku cestu na venkovní utkání do pražských Střešovic.

ŽENY A

LOGISTEED TATRAN STŘEŠOVICE x FBC KAMAT DOBRUŠKA  10:1 (2:0,3:0,5:1)

sestava: Špačková (Dubská), Zeisková, Horáková, Peterová S., Vávrová, Peterová D. - Bašová V., Ambrožová, Nádeníková K., Fleglová, Kyšková - Ulbrichová, Nádeníková L., Eimannová, Bartošová, Buchalová - Poláčková, Jedličková, Bašová M.
branky a asistence: Kyšková (Nádeníková K.)
zásahy brankářů: Špačková - 28

Ke druhému utkání v sezóně cestovaly dobrušské ženy do střešovické Stodoly, tam na ně čekaly soupeřky Tatranu, který prozatím vede tabulku ČEZ Extraligy. Dobrušťačky celkem dobře chytily tempo utkání a i přes lepší technickou vybavenost domácích hráček, dokázaly naše hráčky držet první minuty se soupeřkami krok. Míček byl sice více na hokejkách Tatranu, který si vypracovával střelecké příležitosti, ale poctivá obrana s chytající Špačkovou si první minuty vedly skvěle. Bohužel první potrestané chyby přišly ve 14. a 15. minutě, kdy se Tatran dvěma brankami ujal vedení. Dobruška dál pokračovala v aktivním přístupu a vyrážela do nebezpečných protiútoků. Branku se ale vstřelit ženám, v prvních dvou třetinách, nepovedlo. Druhou třetinu využili domácí rychle chybu a po dvaceti vteřinách to bylo 3:0. Tatran do poloviny zápasu přidal ještě dvě branky. Na dalších patnáct minut hry to bylo, co se branek týče, vše. Hra vypadala podobně jako v první třetině. Dobruška obětavě bránila a snažila se dostat do brankového zakončení. Nicméně třetí třetina byla z pohledu našich žen nejmíň povedenou, alespoň co se vyprodukovaných a následně Tatranem potrestaných chyb. Pozitivem ale určitě je, že dobrušťačky dokázaly až do samotného konce utkání držet tempo a být poctiví v každém střídání. Nakonec to neslo i svoje ovoce, když se o zaslouženou branku postarala Kyšková. Bohužel to i tak pro ženy znamenalo nelichotivou prohru 1:10. Obrovskou vzpruhou pro Dobrušku bylo takřka domácí prostředí, když do prahy zavítalé bezmála padesátka dobrušských fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru a hnali holky v každém střídání! Další utkání odehraje Dobruška již tuto sobotu, na domácí palubovce proti FBŠ Bohemians.