FBCDKAOlomouc
1:7(1:4,0:0,0:3)
so 21. 9. 2024 19:00 @ SH Pulická Dobruška, ČEZ Extraliga, 2. kolo

Ženy na úvod podlehly Olomouci

Ve 2. kole ČEZ Extraligy se dobrušské ženy FBC KAMAT Dobruška představily poprvé v sezóně, a to na domácí palubovce, kde přivítaly BOHEMSCA FBS Olomouc.

ŽENY A

FBC KAMAT DOBRUŠKA x BOHEMSCA FBS OLOMOUC 1:7 (1:4, 0:0, 0:3)

sestava: Špačková (Dubská), Zeisková, Horáková, Peterová S., Vávrová, Peterová D. - Bašová V., Ambrožová, Nádeníková K., Fleglová, Kyšková - Ulbrichová, Nádeníková L., Eimannová, Bartošová, Buchalová - Poláčková, Jedličková
branky a asistence: Nádeníková K. (Ambrožová)
zásahy brankářů: Špačková - 28

Historicky první utkání Dobrušky v extralize začalo pro domácí skvěle. Prvních deset minut dokázaly dobrušťačky držet se soupeřkami z Hané krok a být i nebezpečné ze svých útočných situací. Na první branku Olomouce v osmé minutě ještě zareagovala o minutu a půl později Katka Nádeníková, to však bylo v první části z hokejek domácích hráček vše. Před opět strhující tribunou plné dobrušské haly, kam dorazilo bezmála 400 diváků, dobrušské ženy dál bojovaly ve svém úvodním extraligovém klání. Druhou polovinu první třetiny si ale pro sebe uzmuly hostující hráčky a třemi brankami trestaly chyby dobrušťaček a odskočily tak do rozhodujícího rozdílu 1:4. Až do 47. minuty se skóre neměnilo, Dobruška se dál sžívala s tempem extraligy a poctivě makala při svých střídáních, bohužel ale další branku nepřidala. To se v rozmezí dalších pěti minut povedlo olomouckým ženám, které dalšími třemi brankami rozhodly o svém vítězství. Ženy FBC KAMAT Dobruška tak na úvod soutěže prohrály 1:7, ale rozhodně na svém výkonu mohou stavět dál. Soupeřek se nezalekly a bojovaly až do samotného konce. Další utkání je čeká hned tuto neděli v Praze proti Tatranu Střešovice.