Související zápasy

Muži vybojovali bod, ženy berou dvě výhry

Muži se představili v Rokytnici proti Letohradu. Ženy na domácí půdě proti soupeřům z Vysočiny, Dačicím a Jihlavě.

MUŽI A

FBC LETOHRAD x FBC DOBRUŠKA  6:5p (2:1,2:1,1:3,1:0)

sestava: Jiroud (König) - Jirák, Chaloupka, Moravec, Flegl, Čtvrtečka - Holeček, Matějů, Černý, Kollert D., Grulich M. - Šmída, Verner, Čejpa, Grulich V., Kollert J., Hejhal
branky a asistence:  Grulich M., Černý, Flegl (Jirák), Moravec (Čtvrtečka), Kollert D. (Jirák)
zásahy brankářů:
 Jiroud - 35

Ke třetímu kolu divize cestovali muži do dobře známé Rokytnice, kde se utkali s Letohradem. Ten si zatím vede s bilancí jedné výhry a jedné prohry. V Rokytnici ale Dobruška do utkání nevstoupila dobře. Po čtyřech minutách potrestal Letohrad chybnou rozehrávku. Letohrad byl na míčku kvalitní a v soubojích rychlejší a důraznější než naši muži. Poctivá a obětavá obrana ale zatím držela. Ve dvanácté minutě se ale dostali domácí k odraženému míčku a zvýšili vedení na 2:0. Dobruška v první třetině nebyla v útočné fázi tak nebezpečná, naději vykřesal v patnácté minutě z přesilovky Grulich M. To bylo ale z obou stran pro první třetinu vše. Bohužel ani nástup do té druhé se Dobrušce nepodařil. Letohradští v páté minutě přidali dvě rychlé branky a s naším týmem to vypadalo zle. Dobrušská obrana ale do konce třetiny další gól nedopustila a v závěru třetiny dokázal snížit ještě Černý. Třetí třetina prvních deset minut nenabídla odlišný obrázek než v prvních dvou třetinách - Dobruška se snažila poctivě bránit a těžko se dostávala k útočným akcím. V půlce poslední části ale přišel gól Flegla, který nachytal gólmana střelou z poloviny hřiště. Snížení vlilo krev do žil našim borcům a hnali se za vyrovnáním. Po další minutě hry, ale opět snahu zhatil soupeř, když vstřelil pátou branku a opět odskočil na rozdíl dvou gólů. Dobrušťáci ale nesložili zbraně a tři minuty před koncem snížil Moravec, a o střídání déle bylo ještě veseleji, když skóre srovnal Kollert. Dvě minuty před sirénou tak byl stav 5:5. Vypadalo to na zajímavý konec zápasu, bohužel dobrušťáci nabídli minutu před koncem přesilovou hru soupeři. Tu s vypětím dokázali ubránit do závěreřné sirény, poté ale následovalo prodloužení. Tam pokračovala přesilová hra domácích, ale už ve variantě 4 na 3. Tam už letohradští nenechali nic náhodě a po půl minutě rozhodli o třetím bodu pro ně. V utkání, ve kterém Dobruška ztrácela tři branky tak patří velký kredit našim borcům za návrat do utkání a vybojovaný bod je vlastně zlatý.

Komentář hostů Černý Jan (Vedoucí): Letohrad byl dnes lepší v soubojích a trestal naše chyby. My jsme alespoň díky bojovnosti se ve třetí části vrátili do zápasu a vyválčili bod. Přes týden se dáme dokupy a těšíme se na další match. Zdravíme všechny marody a fanoušky u onlinu.
Komentář domácích Adamec Petr (Trenér):
Dnešní soupeř byl nesmírně houževnatý, obětavý a skvěle blokoval. Velké množství šancí se nám nedařilo proměnit kvůli nepřesnostem a skvělému golmanu hostí. Zápas jsme měli vyhrát, ale buďme skromní, dva body jsou taky ok. Děkujeme divákům a hlavně děkujeme za úspěšnou kariéru našemu gólmanovi Romanu Dolečkovi, který se s námi dnes loučí.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x TJ DAČICE  8:2 (1:1,3:0,4:1)

sestava: Dubská (Špačková) - Ulbrichová, Bašová V., Andršová, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Jedličková -  Kyšková
branky a asistence: Bašová V. (Jedličková), Zeisková (Peterová D.), Eimannová (Vávrová), Zeisková (Peterová S.), Kyšková (Bašová M.), Peterová D. (Eimannová), Bašová M. (Fleglová), Bašová M. (Peterová S.)
Dubská - 13

Ve druhém utkání v sezóně přivíátaly naše ženy na domácí palubovce Dačice, které se od začátku prezentovaly tuhou a obětavou obranou. Do plných se dobrušťačkám hraje vždy těžce a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. V první třetině byla znát herní převaha domácích hráček, avšak gólově se dokázaly prosadit pouze jednou. Soupeř hrozil z ojedinělých protiútoků, které kromě jednoho zlikvidovala dobrušská obrana s debutující bránkářkou Dubskou. Druhou část zlepšily naše ženy pohyb a hned to mělo úspěch, tři branky během druhé části znamenaly, že si utkání vzaly pod kontrolu. Ve třetí třetině sice Dačice po dvou minutách hry dokázaly snížit na rozdíl dvou branek, ale poté už si vzaly slovo dobrušké ženy, které čtyřmi zásahy dotáhly zápas k vítězství.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Ještě nejsme v úplně herní pohodě. Ale každý zápas nám pomůže vrátit se do ideální formy. Dneska jsme trpělive bušili do zaparkovaného autobusu Dačic, a od druhé třetiny jsme to projevili i brankami díky zlepšenému pohybu v útoku a trestání chyb soupeře. Děkujeme našim skvlěým fanouškům a zvu na další zápas hned zítra proti Jihlavě.
Komentář hostů Vacuška Lukáš (Trenér): Těžký zápas v tempu, ve kterém jsme letos ještě nehráli. Nepředvedli jsme ale špatný výkon, naopak. Především od chvíle, kdy jsme se osmělili i směrem dopředu.Zároveň jsme zvádali zodpovědně plnit úkoly v obraně. Nepovedla se nám druhá třetina, kdy jsme v obranné fázi měli místy až moc velké zmatky a špatně jsme vyplňovali nebezpečné prostory. Do třetí třetiny jsme šli s cílem zabojovat o lepší výsledek a vyrovnání a náš výkon šel opět nahoru. Bohužel smolný pátý gól, pokterém za chvíli následoval další utkání rozhodl. Dobruška pak potrestala další okénka v naší defenzivě zapříčeněné především snahou ještě něco vymyslet. Holkám moc děkuji za výkon, dřeli a většinu zápasu odehráli velmi solidně. Musím však uznat, že Dobruška byla lepší jak po fyzické, tak kombinační stránce, kdy nás předčila především v rychlosti a přesnosti hry s míčkem, a zvítězila zaslouženě. My se však máme od čeho odrazit do zítřejšího zápasu. Díky soupeři za zápas, gratuluji k vítězství a přeji mnoho zdaru do dalšího průběhu sezóny.

FBC DOBRUŠKA x SK JIHLAVA  4:2 (1:0,2:0,1:2)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Jedličková - Andršová, Kyšková
branky a asistence: Poláčková (Peterová D.), Peterová D. (Vávrová), Peterová D. (Vávrová), Vávrová (Peterová D.)
Špačková - 17

Třetí zápas v sezóně sliboval divákům v Dobrušce zábavnější podívanou než v sobotu, kdy domácí ženy musely celý zápas dobývat branku Dačic. Proti Jihlavě ženy začaly výborně, od prvních minut byly na hřišti aktivnější a celkem rychle si zajistily herní převahu a diktovaly tempo hry. Z toho pramenila i první branka, o kterou se postarala po pěkné spolupráci Poláčková. První třetina se dál nesla v podobném duchu hry a míček měly více na hokejkách dobrušťačky. Další branku ale v této části hry již nepřidaly. Ve druhé třetině ale dál Dobruška pokračovala v aktivní hře a v dobrém pohybu po hřišti, a tím si vytvářela šance. Dvě branky D. Peterové uklidnily domácí hráčky a nasměrovaly zápas k vítězství domácích. Obrana po první dvě třetiny fungovala bezchybně a jihlavským ženám toho moc nedovolila, a tak se šlo do poslední části zápasu za tří brankového vedení domácích. Třetí část začala početní nevýhodou Dobrušky, kterou velmi šťastným gólem využila Jihlava a snížila. Průběh třetí třetiny pak byl rozkouskován dalšími vyloučeními a hra neměla takový spád jako v prvních dvou částech. Dobrušťačky si vzaly tříbrankové vedení zpět brankou Vávrové tři minuty před koncem a na vítězství Dobrušky nezměnil už nic ani proměněný nájezd jihlavských žen v závěru utkání. Domácí ženy si tak připsaly tři body do tabulky a vyhlížejí další zápasy již příští víkend, v Horní Suché a ve Svitavách.

Komentář domácích Vidlák Tomáš (Asistent trenéra): Dnes velmi dobře odehrané první dvě třetiny, kdy jsme byli v pohybu a dostatečně aktivní. Z toho pramenily dobré šance a následně i hezké branky. Třetí třetina byla hodně rozkouskovaná, díky čemuž jsme se už nedostali ke své hře. Děkujeme hráčkám za odmakaný zápas a všem z publika za podporu.