FBCDKAFA MB
4:3(0:0,2:1,2:2)
so 21. 9. 2024 14:30 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 2. kolo

Muži připsali další tři body!

Divize C zavítala poprvé v sezóně do Dobrušky, kde domácí FBC KAMAT Dobruška přivítal Florbalovou Akademii Mladá Boleslav.

MUŽI A

FBC KAMAT DOBRUŠKA  x  FLORBALOVÁ AKADEMIE MB 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

sestava: König (Tuček) - Oubrecht, Pekárek, Moravec, Čtvrtečka, Flegl - Kosař, Holeček, Čtvrtečka, Jirák, Kollert D. - Chaloupka, Neuman, Hejhal, Čejpa, Matějů - Kollert J., Kulhánek
branky a asistence: Hejhal
(Čejpa), Pekárek, Pekárek (Moravec), Čejpa (Jakubský)
zásahy brankářů: König - 17

První domácí utkání mužů A v nové sezóně začalo opatrněji. V první třetině sice dobrušťáci přestříleli soupeře z Boleslavi poměrem 9:5, ale ani jedna střela se v brance neujala. Dobruška ale přestála dvě oslabení, a tak mohla spřádat o pauze plány na prolomení mladoboleslavské obrany. To se povedlo přesně na konci druhé minuty druhé části, když perfektně zužitkovali protiútok dvojice Čejpa-Hejhal, a druhý jmenovaný vstřelil úvodní branku utkání. Poté se však čtyři minuty hrálo 4 na 4, když po šarvátce v boleslavském brankovišti byl vyloučen do konce utkání hráč hostů Stehlík a domácí Jakubský, který obdržel 2+2. Vyloučení tempo hry na čas zastavilo, ale v polovině zápasu Dobruška udeřila podruhé, když se prosadil Pekárek. Domácí byly dál lehce aktivnějším týmem, byť hra z obou stran vykazovala dávku nepřesností a chyb. Ve 37. minutě přišlo snížení po mladoboleslavském protiútoku a do šaten se šlo za stavu 2:1. Začátek třetí části se Dobrušce povedl, neprve Pekárek zužitkoval přihrávku zpoza branky od Moravce, a o pět minut později se prosadil střelou z dálky Čejpa. Vypadalo to, že si Dobruška dokráčí v klidu pro další body. Nicméně osm minut před koncem by se dalo použít klasické nedáš-dostaneš. Dobruška nevyužila přečíslení tři na jednoho a z protiútoku hosté snížili. A když tři minuty před koncem využila Mladá Boleslav přesilovku, bylo po týdnu opět zaděláno na drama. I přes závěrečnou hru hostí v šesti, ale nakonec dobrušťáci už svou branku společně s výborně chytajícím Königem ubránili a mohli se tak, radovat ze zisku dalších tří bodů. K dalšímu utkání vyjíždí naši muži do Jablonce, kde s místním klubem odehrají zápas již tuto sobotu.

Komentář hostů Tůma Aleš (Trenér): Divizní skákaná, to je a bude typický rys naší divizní skupiny. Čekali jsme to. Na hřišti si člověk ten sport moc neužije, z hlediště musí být mňamka na to koukat. Bohužel se pak lehce stane, že herně kvalitnější tým neuspěje a odjíždí s prázdnou. Holt výhoda domácího prostředí, i když to na domácích zase tak moc vidět nebylo. Těšíme se na příští neděli na domácí hřiště a taky na to, jak dnešní prohru soupeři na domácím tarkettu s úroky oplatíme. Díky za dobrou organizaci utkání. Doufám, že náš brankář Vojta Šimon bude po hrubém faulu zezadu v pořádku.

Komentář domácích Grulich Václav (Vedoucí): Zápas plný chyb a nepřesností na obou stranách. A stejný scénář jako ve Dvoře, zbytečnými vyloučeními jsme dostali soupeře znovu do hry a museli jsme se bát o výsledek. Musíme zapracovat na disciplíně a nebát se hrát, když vyhráváme. Na štěstí zůstaly 3 body doma. Děkujeme soupeřům, rozhodčím a divákům a přejeme šťasnou cestu domů.