FBCDKAJičín
7:2(2:1,3:0,2:1)
so 12. 10. 2024 19:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 5. kolo

Muži přehráli Jičín a jsou druzí

Teprve druhé domácí utkání v sezóně muži zvládli na výbornou, když zdolali Jičín.

MUŽI A

FBC KAMAT DOBRUŠKA x FBK JIČÍN  7:2 (2:1,3:0,2:1)

sestava: König (Tuček) - Oubrecht, Pekárek, Jakubský, Moravec, Kulhánek - Kosař, Holeček, Čtvrtečka, Hejhal, Neuman - Matějů, Chaloupka, Jirák, Čejpa, Kollert D., - Kollert J.
branky a asistence: Holeček (Kosař), Čtvrtečka (Neuman), Kosař (Neuman), Kulhánek (Jakubský), Jakubský (Moravec), Čtvrtečka (Hejhal), Matějů (Kollert D.)

zásahy brankářů: König - 22

Muži vstoupili do utkání s Jičínem velmi dobře a už ve čtvrté minutě se prosadil střelou z půlky hřiště Holeček a otevřel skóre. Druhou branku přidal o dvě minuty později Čtvrtečka, který vybojoval míček před brankou soupeře a backhandem poslal míček do branky. První část další dobrušskou branku nepřinesla a tak se osmělili také hosté, kteří využili špatnou rozehrávku dobrušťáků a tři a půl minuty před první sirénou snížili na rozdíl jedné branky. Rozhodující náskok si Dobrušky vytvořila ve druhé třetině. Nejprve využil na začátku páté minuty přesilovou hru Kosař, a o čtyři minuty později využil přihrávku zpoza branky Kulhánek a už to bylo 4:1. O další dvě minuty později přidal v oslabení pátou branku Dobrušky Jakubský a domácí tak šli do pohodlného vedení o čtyři branky. Ve třetí třetině pokračovala aktivní hra dobrušťáků, která přinesla ovoce v deváté minutě, když se podruhé v utkání trefil Čtvrtečka. Poslední sedmou branku Dobrušky přidal Matějů, který se trefil po ráně od mantinelu a uzavřel tak brankový účet domácích v tomto utkání. Závěrečnou radost ještě pokazila trochu branka ve vlastní přesilovce, ale už to bylo jen kosmetické upravení výsledku od hostů. Nic to nezměnilo na faktu, že dobrušťáci bodovali i v tomto utkání a po pěti kolech druží krásné druhé místo o bod za vedoucí Rtyní. Další utkání čeká muže už tuto sobotu v Turnově.

Komentář domácích Grulich Václav (Vedoucí): Zápas od začátku v naši režií. Soupeř, který se snažil aktivní hrou a napadáním chodit do brejků. Hráli jsme trpělivě a to přineslo góly. Děkujeme soupeřům, rozhodčím a divákům.