FBCDKAVítkovice
1:3(0:3,1:0,0:0)
so 19. 10. 2024 15:00 @ SH Pulická Dobruška, ČEZ Extraliga, 6. kolo

Mistryním body ženy nevzaly

V 6. kole ČEZ Extraligy přivítal nováček soutěže FBC KAMAT Dobruška na domácí palubovce úřadující mistryně z Vítkovic.

ŽENY A

FBC KAMAT DOBRUŠKA  x  1. SC TEMPISH VÍTKOVICE  1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Peterová S., Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Nádeníková K., Fleglová, Kyšková - Nádeníková L., Bašová M., Eimannová, Bartošová, Buchalová - Jedličková, Poláčková
branky a asistence: Kyšková (Horáková)

zásahy brankářů: Špačková - 29

Pátý zápas v nejvyšší soutěži pro dobrušké ženy a nejtěžší možný soupeř. Do Dobrušky přijel vítěz posledního ročníku extraligy - Vítkovice. Od počátku bylo na hřišti patrné, kdo bude diktovat tempo, ale i přes úvodní branku hostujících hráček v šesté minutě, si dobrušťačky dokázaly zvykat na tempo ostravských hráček a být rovnocennými soupeřkami. Vítkovice sice ještě dvakrát do první sirény udeřily a trestaly nedůraz před brankou dobrušských hráček, ale i tak odehrály domácí ženy velmi povedenou první třetinu, kdy i několikrát ohrožovaly branku Vítkovic. Do druhé části nastoupily dobrušské hráčky s odhodláním, že i s mistryněmi se dá hrát, když budou poctivě plnit své úkoly na hřišti. A hned to bylo na hřišti znát. Navíc se ve čtvrté minutě trefila Kyšková a rozjásala domácí diváky. Dobruška odehrála nejvyrovnanější třetinu s množstvím šancí na vstřelení branky, ale důležité bylo, že do obrany fungoval celý tým skvěle a nedovolil hostujícím hráčkám skórovat. Stav po dvou třetinách byl 1:3 a do poslední části bylo utkání stále otevřené. Ta už ale bohužel nic na skóre nezměnila, dál se odehrával na hřišti celkem vyrovnaný souboj, i když byla znát lepší technická vybavenost a sehranost hostujících hráček, dobrušťačky zdatně bojovaly a kontrovaly k protiútokům. Nicméně závěr zápasu si už Vítkovice zkušeně pohlídaly a i přes nabídnutou přesilovou hru tak Dobruška po srdnatém výkonu prohrála 1:3. Na první body tak domácí hráčky musí ještě počkat, nicméně bojovat o ně mohou už v neděli, když se chystají na výjezd do Brna k utkání s Bulldogs.