Dvůr KrálovéFBCDKA
5:6(1:0,1:4,3:2)
so 14. 9. 2024 18:30 @ SH ZŠ Strž Dvůr Králové n. L., Divize, 1. kolo

Dvůr vyloupen!

Mužské áčko se představilo poprvé v nové sezóně a hned z toho bylo tříbodové vítězství na půdě silného Dvora Králové n/L.

MUŽI A

TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/L x FBC KAMAT DOBRUŠKA  5:6 (1:0, 1:4, 3:2)

sestava: König (Jiroud) - Oubrecht, Pekárek, Moravec, Čtvrtečka, Flegl - Kosař, Holeček, Duchek, Čtvrtečka, Kollert D. - Chaloupka, Neuman, Hejhal, Čejpa, Matějů - Kollert J.
branky a asistence: Jakubský (Oubrecht), Moravec (Flegl), Flegl (Moravec), Flegl (Moravec), Oubrecht, Jakubský (Moravec)
zásahy brankářů: König - 20

Dobrušťáci odjížděli k prvnímu utkání v novém ročníku do města zoologické zahrady. Hala ve Strži nabídl skvělou diváckou kulisu, když si na úvodní zápas našlo cestu skoro dvě stovky diváků. Hrstka našich podporovalo i dobrušké barvy, které bohužel i přes aktivní začátek nedokázaly brankově proměnit lehkou herní převahu i přes nabídnutou první přesilovou hru v zápase. Tempo od začátku ale bylo spíše oťukávací a oba celky čekaly co utkání přinese dál. Síť se v první třetině rozvlnila pouze jednou a to pro Dobrušku bohužel za zády chytajícího Königa, který nestačil na tečovaný nástřel domácích, který zapadl k levé tyči. Do druhé části se ale hosté vrhli s vervou a po pěti minutách vybojovali další přesilovou hru, kterou využil Jakubský. Utkání se dostávalo do tempa, a povedenou druhou část korunovali dvěma brankami Moravec s Fleglem, kteří si stihli vyměnit obě role a zapsali tak každý do statistik 1+1. Domácí ale rychle reagovali a snížili rychle na 2:3. Závěr třetiny byl ale opět v režii dua Flegl-Moravec, kdy Flegl přidal čtvrtou branku a vrátil Dobrušce před druhou pauzou dvoubrankové vedení. Třetí třetina začala divoce, ovšem spíše ze stran pánů s píšťalkou, kteří během třetí třetiny rozdali celkem 12 trestů. Hra tak stála, kouskovala se a přitom když byla možnost hrát, tak ve třetí části jsme viděli skvělý souboj obou celků. V šesté minutě stylem one-man-show vykoupal domácího brankáře kapitán Oubrecht a přidal pátou branku Dobrušky. Zdálo se být hotovo, domácí však zabrali a během třech minut dokázali srovnat tříbrankové manko. Poslední slovo měli však minutu před koncem dobrušťáci, když rozhodující branku vstřelil Jakubský. Na konec divoký zápas tak naši borci zvládli výborně a připisují první důležité body do tabulky z horké královedvorské půdy. Za týden se naši muži předvedou na domácí palubovce proti Mladé Boleslavi. Přijďte je povzbudit, utkání začíná v 14:30!

Komentář domácích Zíbr Tomáš (Trenér): Nuda první dvě třetiny, guláš ve třetí, ale pak jsme ukázali, co dokážeme, když nás žene plná hala. Dokázali jsme po velkém tlaku srovnat, ale bohužel jsme těsně před koncem dostali gól a nemáme ani bod. Díky za zápas!

Komentář hostů Grulich Václav (Vedoucí): Nervózní začátek zápasu, který jsme na štěstí zachytili a vrátili jsme se do zápasu, potom přišla řada vyloučení, kde nikdo nevěděl, co a jak se bude hrát . Lepší pro domácí, protože jsme byli na koni, ale přerušení hry nám moc nepoholo, ale naopak silnému tlaku domácích jsme na štěstí odolali a došli si pro první 3 body v sezóně. Děkuji soupeři a divákům, který tady v hale udělali pěknou kulisu. Mělo to akorát vroubek s házením piva na hřiště.