Související zápasy

Ženy mají pět výher v řadě!

Ženy vezou důležité dvě výhry z venkovních hřišť. O víkendu bojovali na hřištích v Horní Suché a ve Svitavách.

ŽENY A

FBK HORNÍ SUCHÁ x FBC DOBRUŠKA  1:6 (0:2,0:0,1:4)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Bartošová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Jedličková, Kyšková
branky a asistence: Poláčková, Bašová M. (Peterová S.), Peterová D. (Poláčková), Zeisková (Peterová S.), Peterová D. (Zeisková), Bašová V. (Fleglová)
zásahy brankářů:
Špačková - 22

Repríza posledního play-off, i tak by se dal nazvat souboj našich žen v Horní Suché. Hráčky Havířova totiž po poslední sezóně přešly pod ženy do klubu FbK Horní Suchá. Zápas to byl ale trochu poklidnější oproti poslednímu souboji, hlavně díky dobrému nástupu dobrušťaček, které od prvního střídání udávaly tempo hry a měly také více míček na svých hokejkách. Z toho pramenily i dvě branky, které v první části vstřelila Poláčková s M. Bašovou. Druhá třetina se nesla ve stylu neproměněných šancí, obraz hry byl ale podobný jako v první části. Dobruška měla po většinu času míček na svých hokejkách a dobývala obranu soupeřek. Ovšem prostřední část hry skončila bez branek. Třetí třetina díky častým vyloučením trochu ztratila tempo, i tak ženy pokračovaly v dobré hře a i oproti prvním dvěma třetinám získávaly více odražených míčků a tvořily si další šance, ze kterých postupně přidaly branky dvakrát D. Peterová, Zeisková a také V. Bašová. Soupeř branku dokázal vstřelit vlastně jen po chybě Dobrušky, když si v naše ženy vstřelily vlastní gól. Z Horní Suché tak ženy vezou další tři body do tabulky

Komentář hostů Černý Jan (Trenér): Dnes musím holky pochválit. Víceméně jsme dominovali na míčku celý zápas a diktovali tempo. Soupeř zlobil po občasných protiútocích a ze standartek, což jsme dokázali eliminovat. Škoda jen, že jsme branky nepřidali dřive. Občas nám chyběl větší tlak do brány, zápas jsme tak mohli mít klidnější. Ale dnes povedený výkon. Zdravíme všechny u onlinu a těšíme se na další zápas. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme hodně štěstí v dalších zápasech.
Komentář domácích Březina Josef (Trenér): Dnešní zápas vyhrál tým, který byl lépe připravený. Víme na čem musíme pracovat a v čem se zlepšit. Děkujeme soupeřům za fér utkání a přejeme hodně štěstí v dalších utkáních a štastnou cestu domů.

FBK SVITAVY x FBC DOBRUŠKA 2:6 (0:3,2:2,0:1)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Jedličková, Bartošová, Kyšková
branky a asistence: Peterová D. (Poláčková), Peterová S. (Ulbrichová), Vávrová (Peterová D.), Poláčková (Zeisková), Vávrová (Fleglová), Fleglová (Zeisková)
Špačková - 21

Nedělní zápas na půdě nováčka ze Svitav rozjely naše ženy skvěle. Už ve čtvrté minutě zápasu to bylo 3:0 pro naše barvy díky brankám sester Peterových a Vávrové. Další branku mohla v zápětí přidat Bartošová z trestného střílení, ale tato disciplána je letos zatím pro naše ženy zapovězena. Ve druhé třetině se dobrušťačky nechaly ukolíbat dobrým vstupem do zápasu a osmělili se také domácí, které dvěma brankami zdramatizovali zápas. Nicméně reakce z hokejky Poláčkové a následně Vávrové na sebe nenechala dlouho čekat a Dobruška tak vedla opět o tři branky. V poslední části hry si naše hráčky už zkušeně zápas pohlídaly a Fleglová ještě upravila skóre na konečných 6:2. Dobrušťačky tak zažívají skvělý vstup do sezóny, který znamená pět výher z pěti zápasů a průběžnou první příčku v lize. Další utkání je čeká už tento pátek opět venku na palubovce ambiciozní Kutné Hory.

Komentář hostů Vidlák Tomáš (Trenér): Dnes fantastický úvod, kdy jsme se rychle dostali do tříbrankového vedení a předvedli i spoustu dalších krásných kombinačních akcí. Ve druhé části jsme se ukolébali a pustili domácí na kontakt. V této části nám chyběla agresivita a svým soupeřkám jsme dali hodně prostoru. Konec druhé části již byl lepší, na což jsme navázali výbornou třetí třetinou, kterou jsme odehráli velmi zkušeně. Děkuji hráčkám za zápas, soupeřkám za férové utkání a chvílím svitavské publikum, stejně jako to dobrušské.
Komentář domácích Jirčík Luboš (Vedoucí): Začátek první třetiny nás soupeř překvapil svým rychlým nástupem a střelil nám rychlý tři góly. Po úpravách v sestavě jsme naši hru srovnali a od té doby jsme byli v určitých částech hry vyrovnanými soupeřkami. Začež hovoří druhá třetina kde jsme dokázali zkorigovat nepříznivý stav na 2:3. Ve třetí třetině už si hráčky z Dobrušky pohlídaly svůj náskok a po zásluze odchází s třemi body. Poděkování našim hráčkám za bojovný výkon a soupeřkám za zápas.