LiberecFBCDKA
5:3(2:1,1:0,2:2)
so 12. 10. 2024 18:30 @ SH ZŠ Dobiášova Liberec, ČEZ Extraliga, 5. kolo

V Liberci ženy nebodovaly

Páté kolo extraligy žen se pro Dobrušku odehrálo na hale Dobiášova v Liberci, kde nastoupily dobrušťačky proti domácím Crazy Girls Liberec.

ŽENY A

CRAZY GIRLS FBC LIBEREC  x  FBC KAMAT DOBRUŠKA  5:3 (2:1,1:0,2:2)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Nádeníková K., Fleglová, Peterová S. - Ambrožová, Bašová M., Eimannová, Bartošová, Buchalová - Jedličková, Kyšková
branky a asistence: Poláčková (Vávrová), Peterová D. (Jedličková), Buchalová (Bašová V.)
zásahy brankářů: Špačková - 34

Do zápasu s Libercem nevstoupily dobrušské ženy vůbec dobře a už po dvou minutách prohrávaly 0:1, když domácí potrestaly chybu v rozehrávce. Domácí pak dále diktovaly tempo hry a naše ženy se trochu nadechly až v desáté minutě, kdy nejprve Špačková zlikvidovala nařízené trestné střílení a chvíli později využila protiútok Poláčková a srovnala stav na 1:1. Bohužel dál byly aktivnější liberecké ženy, které si tvořily šance po úspěšně vyhraných osobních soubojích. Dvě minuty před koncem tak přidaly druhou branku a zaslouženě vyhrály první část. Do Liberce si našlo opět cestu značná část dobrušksých fanoušků, kteří tvořili skvělou kulisu zápasu. Ta určitě pomohla ženám k částečně zlepšené hře ve druhé třetině, která ale bohužel branku nepřinesla. Naopak domácí hráčky přidaly po důrazu před brankou Špačkové třetí gól  v utkání a odskočili do rozhodujícího náskoku. Poslední část utkání byla z dobrušské strany určitě nejpovedenější, sice nejdřív zafungovalo pravidlo nedáš-dostaneš a po neproměněném trestném střílení se domácí ujali vedení už 4:1, ale naše hráčky to nezabalily a v jedenácté minutě snížila D. Peterová. Závěrečný tlak a hra v šesti sice přinesla pátou rozhodující branku Liberce, ale dobrušťačky se ještě postaraly o jedno snížení z hole Buchalové minutu před koncem. V poslední minutě si naše hráčky vytvořily ještě pár šancí, ale na zvrat v utkání to už nestačilo a tak bohužel ani z Liberce body ženy nepřivezly.