Související zápasy

FBC Dobruška

Dvě další výhry pro ženy!

V rámci 13. a 14. kola 1. ligy žen přivítaly dobrušské ženy na domácí palubovce Kutnou Horu a Světlou nad Sázavou. Jednalo se již o třetí vzájemná utkání těchto soupeřek v této sezóně.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x FBC KUTNÁ HORA 4:0 (0:0,3:0,1:0)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Kyšková, Jedličková, Bartošová - Balková, Fleglová, Peterová S., Eimannová, Bašová M. - Nádeníková
branky a asistence: Kyšková (Jedličková), Eimannová (Fleglová), Bartošová (Jedličková), Peterová D.

zásahy brankářů:
Špačková - 13

Netradičně v pátek večer se již potřetí v probíhající sezóně potkaly dobrušské ženy s kutnohorským celkem. Domácí hráčky chtěly navázat na dvě výhry, které proti středočeskému soupeři letos vybojovaly a upevnit si první místo v tabulce. První třetina nabídla hru plnou nasazení z obou stran, avšak více na míčku byly dobrušťačky. Proti tuhému a poctivému obrannému bloku hostů se ale nedokázaly prosadit. V první třetině navíc soupeř v útoku nehrozil, a tak branku diváci v hale neviděli. I ve druhé části prvních deset minut branka nepadla a chytla se až akce druhé formace, kdy si všechny hráčky vyměnily míček a po rychlém protiútoku vstřelila Kyšková úvodní branku utkání. Dobruška se dostávala více do zakončení a povedenou druhé třetinu dokázaly ženy vylepšit dvěma brankami v jejím závěru. Nejdříve vymetla šibenici Eimannová a poté se prosadila Bartošová. Do třetí třetiny tak měly ženy klidný náskok. Třetí část si ještě zvedla sebevědomí Špačková, když po minutě hry lapila nařízený nájezd proti Dobrušce. Zbytek utkání ale dobrušské ženy kontrolovaly. V poslední minutě ještě vystihla přihrávku kutnohorských D. Peterová a po úniku pečetila dvanáctou výhru v sezóně 4:0.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Kutná Hora byla dnes dobře připravená na zápas a měli jsme to těžké. První třetina byla od nás dobrá se správným nasazením, ale chybělo nám být nebezpečnější před brankou. To jsme zlepšili ve druhé části a prosadili se po pěkných akcích. V takovém zápase bychom ale potřebovali zlepšit pohyb bez míčku a věřím, že se nám pak bude dařit střílet více branek. Každopádně ale poctivý výkon, soupeři jsme dopředu skoro nic nedovolili a věřili jsme si na tři body od začátku utkání. Děkujeme za fér zápas, našim skvělým divákům za parádní kulisu a těšíme se na další zápas.
Komentář hostů Štursa David (Trenér): Hloupé chyby + produktivita (nulová) = výsledek. Neodehráli jsme za mě špatné utkání, dokázali jsme soupeři působit problémy, ale především několika minutový výpadek ve druhé třetině rozhodl o výsledku. Ve třetí jsme naše zvednutí hry nedokázali gólově zúročit a tak 4 gól byl pomyslný hřebík do rakve. Přeji soupeři za kvalitní zápas, blahopřeji mu k vítězství a věřím, že jsme se v sezóně neviděli naposledy.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x SKLO BOHEMIA SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 10:4 (3:0,4:2,3:2)

sestava: Dubská (Špačková) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Kyšková, Jedličková, Bartošová - Balková, Fleglová, Peterová S., Eimannová, Bašová M. - Nádeníková
branky a asistence:  Peterová S. (Kyšková), Peterová D. (Vávrová), Kyšková (Peterová S.), Jedličková (Vávrová), Horáková (Kyšková), Vávrová, Kyšková (Eimannová), Bartošová (Balková), Peterová D. (Zeisková), Balková (Bartošová)

Dubská - 14

Nedělní utkání začaly ženy skvěle, už po necelé minutě využila standartní situaci Sandra Peterová a poslala domácí do vedení. O tři minuty jé gólem napodobila její sestra Diana, a bylo to 2:0 pro Dobrušku. Domácí rychlým přístupem a presinkem na útočné polovině držely hosty pod tlakem a tlačili se do zakončení, třetí branku přidala Kyšková a uzavřela tak účet první třetiny. Do druhé třetiny vlétly dobrušťačky rychlou brankou, kterou už po šesti vteřinách vstřelila Jedličková. Pak se také osmělili hosté, kteří využily nedůrazu před domácí brankou, a dvěma dorážkami snížili skóre. Nicméně o dvě minuty později vrátila klid na hokejky Dobrušky Horáková, když přidala pátou branku. Stejně jako v pátečním zápase i v tomto čelila Dobruška nařízenému trestnému střílení. I tentokrát byla ale domácí gólmanka proti, a Dubská nájezd zlikvidovala. Konec druhé třetiny patřil Dobrušce, nejdřív povedeným presinkem přidala branku Vávrová, dvě minuty před koncem druhou brankou v zápase přidala Kyšková. V poslední třetině diváci čekali na další branku přes deset minut. Ve dvanácté minutě se trefila Bartošová a chvíli později přidala druhou trefu v zápase D. Peterová. Desátá branka visela ve vzduchu, a postarala se o ni Balková. Brankově patřilo konec utkání hráčkám Světlé nad Sázavou, které dokázaly využít nedůrazu před dobrušskou brankou a vstřelit ještě dvě branky. Nicméně utkání, které bylo v režii domácích, dokázaly dobrušské hráčky zvládnout jednoznačně a připsaly si tak 13. výhru v řadě!

Komentář domácích Vidlák Tomáš (Asistent trenéra): Do dnešního utkání jsme nastoupili s pozměněnou sestavou i taktikou, což přineslo své ovoce. Vyzkoušeli jsme si některé další možnosti, které se nám v dalším průběhu sezóny mohou hodit. Z naší strany se jednalo o aktivní výkon, díky kterému jsme si vypracovali velké množství šancí a skvělé publikum jsme odměnili 10 vstřelenými brankami. Škoda jen zbytečně inkasovaných branek...Děkuji hráčkám za předvedený výkon, soupeřkám za férovou hru a přeji šťastnou cestu domů.
K
omentář hostů Doležalová Andrea (Trenér): Děkujeme soupeři za utkání a přejeme hodně štěstí ve zbytku sezóny.