FBCDKAFbC HK
7:4(0:1,2:2,5:1)
so 9. 12. 2023 18:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 14. kolo

Druhá výhra nad Hradcem!

V rámci 14. kola divize D přivítali dobrušťáci na domácí palubovce FbC Hradec Králové B.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x FBC HRADEC KRÁLOVÉ B  7:4 (0:1,2:2,5:1)

sestava: Jiroud (König) - Jirák, Matějů, Moravec, Jiruška, Duchek - Holeček, Oubrecht, Černý, Kulhánek, Grulich - Chaloupka, Šmída, Kollert J., Čejpa, Kollert D.
branky a asistence: Moravec (Matějů), Oubrecht (Grulich), Jirák (Oubrecht), Jirák (Duchek), Oubrecht (Matějů), Moravec (Oubrecht), Matějů
zásahy brankářů:
 Jiroud- 19

Po týden staré porážce s Letohradem si muži chtěli napravit reputaci a představili se opět na domácí palubovce. S hradeckým B týmem se dobrušťáci utkali ve čtvrtém kole, a na hřišti sobotního soupeře dokázali zvítězit 5:4. Stejný cíl byl i pro tento zápas, který byl od úvodního buly ve slušném tempu. Hradečtí byli celkem jistí na míčku a opticky měli herní převahu, ale více ložených šancí si tvořil domácí tým.  Nakládal s nimi ale prachbídně a tak se ujala až akce hostů a v sedmnácté minutě, když poprvé rozvlnili síť, bohužel tu dobrušskou. Na branky skoupou první třetinu navázala i ta druhá, ve které pokračoval obrázek hry z první části, neproměňování šancí z obou stran střídaly povedené zákroky obou brankářů. Zkraje třinácté minuty si domácí vykoledovali přesilovou hru, kterou dokázali využít a Moravec vstřelil první dobrušskou branku. O dvě minuty bylo ještě veseleji, když zakončil protiútok Oubrecht a Dobruška se ujala vedení. Závěr třetiny ale patřil hostům z Hradce. Nejprve srovnali skóre v sedmnácté minutě, a půl minuty před koncem druhé části opět odskočily do jednobrankového vedení. Začátek třetí třetiny si ale vzali pro sebe opět domácí hráči. Hned v prvním střídání nachytal hradeckou obranu Jirák, jeho střílený nához zapadl do branky a srovnal skóre na 3:3. Vyrovnaný zápas pokračoval dál, jeden z rozhodujících momentů zápasu přišel ve čtvrté minutě, nejdříve si nevšiml nikdo z rozhodčích gólu dobrušťáků a z následného protiútoku domácí inkasovali. Rozčarování vystřídalo zdravé naštvání a nabuzení a domácí se od tohoto momentu ještě více hnali za vyrovnáním a za vítězstvím. Odpověď ale přišla ihned. Osm vteřin po hradeckém zásahu využil Jirák standartní situaci a vymetl růžek branky hostů. Hřiště hořelo a tempo zápasu neustávalo. Posledních deset minut ale patřilo domácím hráčům. Ve třinácté minutě Oubrecht využil přesilovou hru a přesnou střelou vsítil vedoucí branku zápasu. O další tři minuty déle se podruhé v zápase prosadil Moravec a tři body pro domácí byly blízko. Hradec zkoušel power-play, ale pomyslný poslední hřebík zasadil Matějů, který trefil odkrytou klec a sedmou brankou v zápase určil celkové skóre. Dobruška tak připsala veledůležité tři body a drží osmou příčku v tabulce divize D.

Komentář domácích Černý Jan (Vedoucí): První třetinu jsme nehráli zle, ale hosté dostávali moc prostoru. Každopádně jsme zase mrhali šancemi. Ve druhé třetině jsme se konečně dostali gólově do hry, ale zase nás srazily chyby ze lacině ztracených míčků. Ve třetí třetině jsme ale ukázali naši bojovnost odmakali jsme si utkání pro tři body. Děkujeme za utkání a našim fanouškům za podporu.
Komentář hostů Kremeník Roman (Trenér): Celý zápas vedeme, pak přijde třetí třetina a my přestaneme hrát. Lasknost a zase indi chyby ve třetí třetině nás stály zápas. Potřebujeme udržet koncentraci v celém utkání, jinak nemůžeme být úspěšní.