pá 1. 12. 2023 19:30 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 13. kolo

Ve třináctém kole divize D přivítali dobrušťáci na domácí palubovce Letohrad.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x FBC LETOHRAD 4:7 (0:3,3:2,1:2)

sestava: Tuček (König) - Jirák, Matějů, Moravec, Grulich, Flegl - Chaloupka, Oubrecht, Černý, Kulhánek, Duchek - Holeček, Šmída, Kollert J., Čejpa, Kollert D. - Hejhal
branky a asistence: Oubrecht (Jirák), Flegl (Chaloupka), Jirák (Oubrecht), Černý (Jirák)
zásahy brankářů:
Tuček - 20

Nástup do zápasu dobrušským mužům opět nevyšel a už po minutě vinou vlastní branky prohrávali 0:1. Bohužel dál byl obraz hry mdlý a domácím nebyli vůbec v zápase. Dobrou letohradskou první třetinu ještě hosté korunovali dvěma brankami a do druhé části tak měli pohodlný náskok. Vítr v šatně domácím trochu nahodil řetěz a do druhé třetiny vlétli brankou Oubrechta po čtyřiceti vteřinách. Dobrušská hra se zlepšila ale stále to nebylo to, co domácí umí předvést. Na první branku domácích reagoval soupeř v páté minutě a opět odskočil. V deváté minutě trefil druhou brankou Flegl a na chvíli bylo na dobrušské střídačce veseleji. Ovšem pouze na dvě minuty, než Letohrad přidal pátou branku v zápase. Zlepšení přineslo ještě jednu branku Dobrušky, když se v závěru třetiny trefil Jirák. Ve třetí třetině se dobrušťáci hnali za vyrovnáním, ale proti zkušenému soupeři to měli do poctivé obrany těžké, přesto si své šance dokázali muži vytvořit. Bohužel však bez gólového efektu. Když se potom letohradští šest minut před koncem šťastně trefili pošesté, vypadalo to s Dobruškou bledě. Malou naději vyvolala závěrečná hra dobruškých v šesti, když dvě minuty před koncem snížil po odrazu Černý. Víc se už ale domácím nepodařilo, navíc sedmou brankou v samotném závěru rozhodli o svém vítězství hosté.

Komentář domácích Černý Jan (Vedoucí): Náš přístup v první třetině nás dnes stál body. Za tu se všem fanouškům omlouváme. Zlepšení ve zbytku zápasu už dnes nestačilo. Díky soupeři za zápas a našim fanouškům za podporu.